Osteopatia Kraków - Krakowska Osteopatia Dulakowo

DULAKOWO
RUCH

Na większość chorób, najlepszym lekarstwem jest ruch
WIEDZA

Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.
MASAŻ

Masaż jest jedną z najstarszych form naturalnego leczenia

OSTEOPATA KRAKÓW

Przejdź do treści

Osteopatia Kraków

OSTEOPATA

PYTANIA OSTEOPATIA?

Osteopatia to jedna z metod fizjoterapii, która zyskuje ostatnimi czasy bardzo na popularności. To nie tylko praktyka lekarska, ale również filozofia, według której ciało i dusza stanowią całość, a ciało posiada naturalne skłonności do regeneracji. Wyleczenie zależy również od nastawienia pacjenta i wiary w wyzdrowienie.

Choroba, według osteopatów wpływa na cały organizm, a nie wyłącznie na poszczególne narządy. Dobry osteopata powinien sprawnie posługiwać się rękoma w celu dobrego wykonywania manualnych technik leczniczych.

Osteopatia może pomóc wykryć prawdziwe źródło bólu. Na przykład ból pleców, czy ból kręgosłupa może wynikać ze schorzenia trapiącego zupełnie inną część ciała
Czym jest osteopatia?
Osteopatia jest manualnym leczeniem chorego, lekarz osteopata wykorzystuje świetną znajomość anatomii oraz neurologii człowieka.
Jak leczy osteopata?
Osteopata wykorzystuje swoją wiedzę w terapiach manualnych oddziałujących na układ mięśniowo szkieletowy.
Czym różni się osteopata od fizjoterapeuty?
Różnica jest zasadnicza, większość osteopatów jest również fizjoterapeutami. Podejście fizjoterapeuty nie skupia się wyłącznie na miejscu urazu a na całości zdrowia człowieka.
Ile trwa wizyta u Osteopaty?
Wizyty z osteopatą trwają od 30 do 50 minut długość wizyty zależna jest od decyzji lekarza.

REJESTRACJA ONLINEW czym pomaga osteopata?

Przede wszystkim, gdy cierpimy na dyskopatię, zwyrodnienia i zmiany degeneracyjne kręgosłupa, stawów czy na rwę kulszową. Wizyta u osteopaty przyda się również przy :

  • wadach postawy
  • stanach pourazowych i przeciążeniowych
  • schorzeniach układu pokarmowego
  • układu krążenia
  • układu oddechowego
  • chorób ginekologicznych oraz urologicznych.

Inne schorzenia i dolegliwości, w których może pomóc wizyta u osteopaty to migreny, bóle głowy i zawroty, stany lękowe, depresja, problemy ze słuchem i wzrokiem, zapalenie zatok, osłabienie odporności oraz urazy okołoporodowe u dzieci.
Do leczenia osteopaci wykorzystują różne techniki manualne w celu pobudzenia organizmu do samoleczenia. Wśród wspomnianych technik znajduje się rozciąganie tkanek, likwidacja napięć lub lepsze ukrwienie chorego miejsca.
DULAKOWO
Fizjoterapia Kraków
Rehabilitacja Kraków
USG Kraków

Projekt dulakowo.pl Twój Osteopata Kraków
DULAKOWO.PL
OSTEOPATA KRAKÓW
ul. Powstańców Wielkopolskich 18/42
33-332 Kraków
+48 12 345 6781
POLITYKA PRYWATNOŚCI
Dulakowo.pl korzysta z plikółw cookies w celu zapewnienia realizacji usług. Wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Wróć do spisu treści